II tura Mistrzostw Kadetów i Juniorów 2012

6 maja na miejskim kanale odbyła się II i zarazem ostatnia tura Mistrzostw Koła Kadetów i Juniorów. Pozycji z pierwszej tury bronili prowadzący po niej wśród kadetów: Wiktoria Nowakowska i juniorzy Mateusz Krupski i Piotr Kościuk. Na starcie stanęło 6 kadetów, 4 juniorów do lat 18 i tylko 2 juniorów do lat 23. Młodzi wędkarze łowili drobne ryby: płotki, krąpie i ukleje.

Ryby może nie brały zbyt dobrze, ale 99% młodym wędkarzom udało się złowić chociaż jedną uklejkę. Najlepsze wyniki osiągnęli kadeci, a najgorsze juniorzy do 23 lat, łowiący na stanowiskach zamykających. Gorsze wyniki, w sektorach gdzie łowili starsi juniorzy, padają już od ubiegłego roku na wszystkich zawodach rozgrywanych na tym łowisku.

Wyrównana walka trwała do ostatnich minut zawodów, prowadzącym po I turze młodym zawodnikom w poszczególnych kategoriach udało się obronić swoje pozycje.

2. Kisielewski Arnold

Podsumowując tegoroczne mistrzostwa Koła w tych kategoriach wiekowych, należy podkreślić, że utrzymuje się niska frekwencja, już drugi rok z rzędu nie zostały rozegrane zawody w kategorii kobiet, stosunkowo najlepiej jest wśród kadetów, których startuje najwięcej. Pozytywne jest też, że młodzi wędkarze po przejściu do kategorii wyżej dalej startują i odnoszą sukcesy tak jak Mateusz Krupski, medalista z zeszłego roku wśród kadetów, teraz wygrał wśród juniorów do lat 18.

Równy poziom utrzymuje od lat Piotr Kościuk, który zwyciężył wśród juniorów do lat 18 w 2009 roku, w tym roku obronił tytuł zdobyty w ubiegłym sezonie w juniorach do lat 23.

Niezwykłego wyników wśród kadetów dokonała Wiktoria Nowakowska, która zwyciężyła po raz trzeci z rzędu. Wygrała wśród kadetów w 2010, 2011 i tym roku.

Gratuluję wszystkim startującym młodym adeptom wędkarstwa i życzę sukcesów w przyszłych latach. Martwi tylko brak, już drugi rok z rzędu, startujących Pań. Czy przyjdzie nam czekać kilka lat gdy dorośnie Wiktoria, aby pojawiła się znowu na mistrzostwach kobiet w naszym Kole jakaś zawodniczka?

Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszamy do galerii wędkarskiej.